Stowarzyszenie Instruktorów
i Trenerów ŻeglarstwaHALS

Aktualności

Zamknięcie Sezonu Szkoleniowego 2023

Sezon szkoleniowy 2023 jest już oficjalnie zamknięty. Jachy zostały wyciągnięte z wody i na lądzie czekają na przezimowanie. Zakończony sezon był bardzo pracowity i udany.

Zakończenie jesiennego kursu na patent ŻJ i SM (08.10.2023)

8. października 2023 roku zakończyliśmy nasz jesienny kurs na patent Żeglarza Jachtowego, który był połączony z kursem na patent Sternika Motorowodnego. Wszystkim osobom, które zaliczyły egzaminy z wynikami pozytywnymi GRATULUJEMY! Do zobaczenia na wodzie!

Kurs instruktorski na stopień Instruktora Żeglarstwa HALS (18-28.09.2023)

W dniach 18-28 września 2023 r został przeprowadzony kolejny kurs instruktorski na stopień Instruktora Żeglarstwa HALS. W kursie uczestniczyło 5 osób. Kurs prowadził Jerzy Durejko. Zajęcia prowadzone były w Warszawie (teoria) i w Zegrzu (praktyka). Szkolenie na kursie zawierało także dodatkowe uczestnictwo w kursie na patent Żeglarza Jachtowego, celem zapoznania się się z praktycznym szkoleniem żeglarskim. Wszyscy uczestnicy kursu ukończyli kurs i zdali egzamin z wynikiem pozytywnym.

Drugi weekend jesiennego kursu na patent ŻJ na Zalewie Zegrzyńskim (09-10.09.2023)

Za nami drugi weekend kursu na patent Żeglarza Jachtowego. W sobotę nasi Kursanci ćwiczyli manewry na silniku, w niedzielę pogoda pozwoliła na postawienie żagli i naukę wykonywania manewrów pod żaglami. To był bardzo intensywny weekend.

Kursy Instruktorów HALS w Głogowie

W Głogowie w dniach 12-20 sierpnia 2023 roku zostały przeprowadzone kursy instruktorskie na stopnie Instruktora Żeglarstwa HALS oraz Instruktora Motorowodnego HALS. Szkolenie praktyczne na kursie IŻ HALS było prowadzone na Jez. Sławskim. Szkolenie praktyczne na kursie IMot HALS było prowadzone na Odrze w Głogowie. Szkolenie teoretyczne było prowadzone w Głogowie. Szkolenie na kursach prowadził Jerzy Durejko. Kurs IŻ HALS ukończyły trzy osoby, kurs IMot HALS ukończyły także trzy osoby.

Pierwszy weekend jesiennego kursu na patent ŻJ na Zalewie Zegrzyńskim (02-03.09.2023)

W dniach 02-03.09 odbyły się pierwsze zajęcia praktyczne na kursie jesiennym na patent Żeglarza Jachtowego. Szkolenie odbywało się na dwóch typach jachtów Solina 27 i Tango 730. Warunki do pływania były bardzo dobre - lekki wiatr i dużo słońca. To był bardzo intensywny weekend dla naszych Kursantów.

Szkolenie i egzamin na Certyfikaty Załoganta Morskiego HALS w Chorwacji

Kolejny morski rejs za nami! Podczas jego trwania Instruktorzy SITŻ HALS przeprowadzili szkolenie i egzamin na Certyfikaty Załoganta Morskiego HALS. Załoganci byli podzieleni na dwa jachty żaglowe, na których m.in. pełnili wachty nawigacyjne, kotwiczne i kambuzowe, nauczyli się pracy na cumach, mooringach i odbijaczach, sterowali jachtem, wypełniali dziennik pokładowy, nauczyli się podstawowych węzłów żeglarskich i zapoznali się z żeglarską etykietą. Na zakończenie tygodniowego rejsu, połączonego z intensywnym kursem, 10 osób zdało pozytywnie egzamin ze wstępnych umiejętności żeglarskich na wodach morskich. Gratulujemy!

Ośrodek Dydaktyczno-Sportowym AWF Warszawa w Pięknej Górze

W styczniu 2023 SITŻ HALS i Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie podpisali porozumienie o współpracy w zakresie kształcenia oraz doskonalenia zawodowego studentów oraz pracowników dydaktycznych. Studenci AWF Warszawa w Ośrodku Dydaktyczno-Sportowym w Pięknej Górze realizują przedmiot Obóz Letni. W trakcie 11-dniowego obozu studenci uczą się podstawowych umiejętności żeglarskich, windsurfingowych, kajakarskich i ratowniczych. Dziękujemy dr Przemkowi Zybko za zaproszenie do Ośrodka i pomoc przy realizacji materiału zdjęciowego i filmowego. Dzisiaj udostępniamy relację fotograficzną z obozu, wkrótce krótka relacja filmowa.

Egzamin na patent Żeglarza Jachtowego dla Kadetów z Fundacji Ocean Marzeń

W dniu 03.08.2023 Instruktorzy SITŻ HALS przeprowadzili egzamin na patent Żeglarza Jachtowego dla Kadetów z Fundacji Ocean Marzeń. Gratulujemy Kadrze Instruktorskiej dobrego przygotowania Kadetów do egzaminu, a Kadetom pozytywnych wyników. Do zobaczenia na wodzie!